Mevsim Değişiyor Egzama ve Kepek Tarihe Karışıyor! 1 Damlada Mucizevi Etki!

Saç sağlığınızı korumak ve saçlarınızı güçlendirmek için saç diplerinize bakım yapmalısınız. Çünkü sağlıklı saç köklerine sahip olmanın yolu sağlıklı saç diplerine sahip olmaktan geçiyor.

Sağlıklı saçlara sahip olabilmek için saçlarınıza çok iyi bakmanız gerekir. Beslenme, stres, yaşam koşulları, bakım uygulamaları saç sağlığınızı doğrudan etkiler.

En sık görülen saç sorunlarının arasında saç diplerindeki egzama ve kaşıntı yer alır. Saç diplerindeki kaşıntıdan kurtulabilmek için mutlaka bir uzmana danışmanız önerilir. Ancak evde uygulayacağınız doğal bakım yöntemleriyle de saç diplerindeki kuruluk ve kaşıntıyı bitirebilir, egzamadan kurtulabilirsiniz.

Bazı doğal yağlar bu konuda çok başarılı. İçerisindeki vitamin ve mineraller sayesinde saç köklerini nemlendirip saçların hızlı bir şekilde onarılmasına yardımcı oluyorlar. Kökleri rahatlatıp kaşıntıyı tarihe gömüyorlar. Ayrıca saç köklerini besledikleri için dökülmeyi de tamamen bitiriyorlar.

ÜZÜM ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Vitamin ve mineraller açısından son derece zengin olan üzüm çekirdek yağı da saç çıkaran yağlar arasında yer almaktadır.

Bu yağ, destekleyici özelliği sayesinde saç dökülmesini engeller ve kısa sürede saçların uzamasını sağlar. Bu sayede doğru ve düzenli bir şekilde kullandığınızda saçlarınızdaki farkı belirgin olarak görürsünüz.

BİBERİYE YAĞI BİBERİYE YAĞI

Biberiye yağı, saç büyümesini destekleyici özellikleriyle bilinir. Saç dökülmesini önlemeye, kafa derisindeki kan dolaşımını uyarmaya ve saç büyümesini desteklemeye yardımcı olan antioksidanlar içerir. Ayrıca saçların erken beyazlamasını önlemede etkili olduğuna inanılır.

Biberiye yağı saç köklerine düzenli olarak uygulandığında saç diplerini rahatlatır. Kuruluk ve kaşıntıyı bitirir. Ayrıca saç uzamasına da destek olur.

NANE YAĞI

Nane yağı ferahlatıcı etkisiyle saç diplerini rahatlatıyor ve nefes almasını sağlıyor. Saç çıkaran ve saç oluşumunu destekleyen yağlar arasında nane yağı yer alıyor.

Nane yağı düzenli kullanıldığında saç köklerinin nefes almasını sağlıyor. Kuruluk, kaşıntı, kepek ve pul pul dökülme gibi sorunları ortadan kaldırıyor. Nane yağının içeriğinde yer alan bileşenler saçlardaki kuruluğu önlerken kaşıntı ve kafa derisi sorunlarına da iyi geliyor.

KABAK ÇEKİRDEĞİ YAĞI

Kabak çekirdeği yağı, saç büyümesini destekleyen ve saç dökülmesini azaltan antioksidanlar, mineraller ve vitaminler açısından zengindir.

Saç kalınlığını ve yoğunluğunu iyileştirmeye yardımcı olan eşsiz bir amino asit olan cucurbitin içerir. Kabak çekirdeği yağını saç köklerine uygulayarak saç dökülmesini durdurabilirsiniz.

ARGAN YAĞI

Saç bakımı ve saç sağlığı denildiğinde akıllara ilk olarak Argan yağı geliyor. Argan yağı saç köklerini besliyor, saçların güçlü uzamasına yardımcı oluyor. Dökülme sorununuz varsa Argan yağını kullanabilirsiniz.

Argan yağı ayrıca saç tellerini de onarıyor ve saçların kırılmasını engelliyor. Argan yağı birçok yönden etkili bir ürün olmasının yanı sıra kolay bulunabilir bir ürün olması sebebiyle de ilgi çekiyor Argan yağı saç diplerindeki egzama sorununu da çözüyor. Kafa derisini rahatlatıyor.

SUSAM YAĞI

Susam yağının içerisinde bol miktarda E vitamini bulunur. Susam yağı hem saç dökülmesini durdurmak hem de saçların hızlı uzamasını sağlamak için kullanılan doğal yağlardan biridir.

Susam yağı saç derisinin bakımını sağlar kepek ve pullanma gibi sorunları ortadan kaldırır. Susam yağı saçların doğal nem dengesini korur. Saçların kırılmasını engeller ve doğal bir parlaklık kazandırır.

Susam yağını biraz ocağın üzerinde ısıtın.Ilık olarak saç diplerinize masaj yaparak sürün. Bir gece boyunca susam yağını saçınızda bekletin. Sabah uyandığınızda saçlarınızı susam yağından arındırın. Haftada 1-2 kez tekrar edin.

FINDIK YAĞI

Fındık yağının içerisinde bol miktarda B1, B2 ve B6 vitaminleri bulunuyor. Fındık yağı tam bir vitamin deposu olduğu için saç köklerini besliyor, yeni saç çıkmasına destek oluyor.

Adeta sürüldüğü yerden saçları fışkırtıyor. Fındık yağını sadece saçlarınızda değil cildiniz üzerinde de nemlendirici etkisinden faydalanmak üzere kullanabilirsiniz.

Fındık yağı ayrıca kepek sorununu bitiriyor. Pul pul dökülme ve kuruluk sorununu ortadan kaldırıyor. Saç köklerinizi rahatlatarak nefes almasına destek oluyor.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI


Hindistan cevizi yağı, saçı güçlendirmeye ve saç dökülmesini önlemeye yardımcı olabilecek vitamin ve mineraller açısından zengindir. Hindistan cevizi yağını saç derinize ve saçınıza masaj yapın ve yıkamadan önce birkaç saat bekletin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir