Jose Mourinho’dan Suudi Arabistan’a yeşil ışık

Roma, sezona istediği gibi bir başlangıç yapamayan ve takımdan gönderileceği iddia edilen Jose Mourinho, “Roma için buradaki son günüme kadar her şeyimi vereceğim. Geleceği kimse bilemez ama bir gün Suudi Arabistan’da çalışacağımdan eminim.” dedi.

Roma Teknik Direktörü Jose Mourinho, verdiği röportajda önemli açıklamalarda bulundu.

“Suudi Arabistan’a gideceğim”

Kariyerinde bir gün Suudi Arabistan’a gideceğini söyleyen Portekizli teknik adam, “Suudi Arabistan’da çalışacağımdan eminim. Ne zaman olacağını bilmiyorum ama bundan oldukça eminim” dedi.

Roma’da yeni sezona kötü başladığı hatırlatılan başarılı teknik adam, İtalyan ekibindeki sözleşmesine bağlı olduğunu kaydetti. Mourinho, “Roma’daki işime bağlıyım. Son güne kadar kulübüme her şeyi vermek istiyorum” sözlerini sarf etti.

“Gelişimi görmek istiyorum”

“Kimse geleceği bilemez ama Suudi Arabistan’da kesinlikle çalışacağım” diyen Jose, “Suudi Arabistan’da kapılar benim için her zaman açık. Oradaki gelişimi hissetmek istiyorum” yorumunda bulundu.

Mourinho, açıklamalarına, “Suudi Arabistan’a ilk giden Cristiano Ronaldo oldu. Oyuncular ilk başta bunun tek kişilik bir gösteri olduğunu düşündü ama yazın her şeyin değiştiğini fark ettiler” diye devam etti.

60 yaşındaki teknik adam, son olarak, “Sadece kariyerlerinin son döneminde olan oyuncular değil, kariyerlerinin en iyi dönemlerindeki futbolcular da Suudi Arabistan’a gidiyor çünkü orada rekabet gerçek. Sadece yere lig değil, aynı zamanda Asya Şampiyonlar Ligi de çok ilginç” dedi.

Ayrılık iddiası

İtalyan basını, sezona kötü başlayan Roma’nın teknik direktör Mourinho ile yollarını ayırabileceğini öne sürdü. Ancak Roma Yönetimi, Mourinho için ayrılık iddialarını yalanladı.

Jose Mourinho’nun Roma ile sözleşmesi sezon sonunda bitiyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir