Duayen Gazeteci Hıfzı Topuz Son Yolculuğuna Uğurlandı

İstanbul’da tedavi gördüğü hastanede 100 yaşında hayatını kaybeden Hıfzı Topuz için İBB Şehir Tiyatroları Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde cenaze töreni düzenlendi. Saat 11.00’de başlayan törene, Hıfzı Topuz’un eşi Ayşe Topuz, yakınları ve sevenleri katıldı. Hıfzı Topuz’un eşi Ayşe Topuz, tören sırasında gerçekleştirdiği konuşmada göz yaşlarına hakim olamadı. Saygı duruşu ile başlayan törende Hıfzı Topuz için hazırlanan kısa videonun da gösterimi yapıldı. Tören sonunda Topuz’un Türk Bayrağı’na sarılı cenazesi saygı geçidi eşliğinde salondan çıkarılarak Teşvikiye Camii’ne götürüldü. Teşvikiye Camii’nde öğe vaktini kılınan cenaze namazına, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu birlikte, Topuz ailesine taziye dileklerini iletti. Cenaze namazı sonrası Topuz’un naaşı defnedilmek üzere Feriköy Mezarlığı’na götürüldü.

Kılıçdaroğlu, “Türk basın dünyasının yetiştirdiği önemli değerlerden bir tanesidir. Bazı yazarlarımız onu anıt olarak tanımlarla gerçekten de basın dünyasının önemli bir kaybı, düşün dünyasının da önemli bir kaybı” dedi.

Hıfzı Topuz’un eşi Ayşe Topuz törende gerçekleştirdiği konuşmada, “Hıfzı Bey’le yıllar su gibi aktı geçti, gidişiyle de zaman beni büyük acının içine hapsetti. Dayanmak çok zor ama yanına gideceğim tek tesellim bu. Sevgili, sevgili lütfen beni bekleyin ve yine el ele diz dize” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir