Büyük skandal! Beşiktaşlı yıldıza derbi esnasında tehdit!

Süper Lig’in 15. haftasında Beşiktaş ile Fenerbahçe arasında oynanan derbi maçında bir menajer, siyah-beyazlıların Fildişi Sahilli yıldızı Eric Bailly’ye tehdit içerikli mesajlar attı.

İngiliz basınında Dailly Mirorr’da yer alan haberde Eric Bailly’nin Manchester United’tan Beşiktaş’a transfer olduğu anlaşmadan kendisine borcu olduğu öne sürülen menajerin tehdit içerikli WhatsApp mesajları gündem oldu.

TEHDİT EDİLDİ

Bailly’ye gelen tehdit mesajında “Lanetimin sana ne yaptığını görmekten mutluyum. Sen adam değilsin. Sana karşı bir dolandırıcılık davası açtığımda ne olacağını göreceksin.” ifadeleri yer aldı.


BEŞİKTAŞ’A BİLGİ VERİLDİ

Habere göre konuyla ilgili Beşiktaş’a da maçın ardından bilgi verildi. Beşiktaş’ın Bailly’ye atılan mesajların ardından konuyu polise bildirdiği öğrenildi.


BAILLY’NİN MENAJERİ DOĞRULADI

Eric Bailly’nin menajeri Severin Bohui, Mirror’a açıklamalarda bulunarak oyuncusuna birçok kez aynı kişiden tehdit mesajı geldiğini ifade etti.

Bouhi, açıklamasında şunları kaydetti:

“Ona tehditler, mesajlar ve şantajlar göndermeyi bırakmadı. Eric’in ona borcu olduğunu ima ediyor, çünkü Beşiktaş’a transferinde aracılık yapanlardan biriydi. Bu nedenle Eric ona biraz para ödemeli.

Eric’e bu adamla herhangi bir aracılık sözleşmesi imzalayıp imzalamadığını sordum, ‘hayır’ dedi. Kulübe de bu adamı tanıyıp tanımadıklarını ya da Eric’le kendileri adına konuşmasını isteyip istemediklerini sordum, onlar da ‘hayır’ dedi. Menajerlerin anlaşmalara burnunu sokmaya çalıştığı aynı hikaye.

Kesin olan bir şey var ki bu adam Eric’i taciz etmeyi bırakmadı. Ona adam göndermekle tehdit ediyor, bu yüzden onu engellemenin sorunu çözeceğini sanmıyorum. Bu FIFA’dan ziyade bir güvenlik sorunu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir