YK Enerji’nin taşeron işçileri maaş alamadıkları için iş bıraktı

Muğla’nın İkizköy’deki Akbelen Ormanı’nda maden sahası çalışmaları kapsamında ağaç kesimi gerçekleştiren YK Enerji’nin taşeron işçileri üç aydır maaşlarının ödenmemesi nedeniyle 2 Ağustos’ta eyleme başladı. 

Muğla’nın Milas ilçesinde Akbelen Ormanı’ndaki maden sağası için ağaç kesimi yapan YK Enerji’nin taşeron işçileri direniş başlattı. Garanti Koza bünyesinde Kemerköy Termik Santrali’nin revizyonunda çalışan 536 işçi üç aydır maaş almadığını dile getirerek dün gerçekleştirdikleri eylemde santralin kapısını giriş ve çıkışlara kapattı.

Milas Önder’deki habere

İşçiler “1 aydır burada bekliyoruz. Maaşlarımız halen ödenmedi. Bizim normalde iş akdimiz Şubat 2023’te başladı, 31 Ağustos’ta sona erecekti ama maaşlarımız ödenmediği için bugün santral kapısına gelip girişleri kapattık. Daha sonra temsilcilerimiz, YK Enerji Genel Müdürü Serhat Dinç ile görüştü. Dinç’in ‘yarın (4 Ağustos) için Garanti Koza’dan evrakları istediklerini, mutabakat olur olmaz maaşlarının ödeneceğini’ söylediğini belirtmesi üzerine kapıdan çekildik. Sabah yine buradayız. Bizi oyalayıp oylamadıklarını anlayacağız” dediler.

TIKLAYIN – Akbelen’de orman katliamı yapılırken Milas muhtarları Muğla Valiliği’ni ziyaret etti: Provokatif eylemleri asla onaylamıyoruz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir