Yeni Akit yazarı Şanlıdağ: Ak Parti’nin yaptığı yanlışları, yol kazalarını, hayat pahalılığını ve hatalı işleri sineye çekecek değiliz

Yeni Akit yazarı Abdullah Şanlıdağ, “Ak Parti ve Erdoğan’ı, belden aşağı vurmamak kaydıyla ben de eleştiriyorum. Ak Parti’nin yaptığı yanlışları, yol kazalarını, hayat pahalılığını ve hatalı işleri sineye çekecek değiliz”  değerlendirmesini yaptı.

Şanlıdağ, Ahmet Taşgetiren’in Karar gazetesinde kaleme aldığı yazıları eleştirdi. Şanlıdağ yazısında, “Ahmet Taşgetiren ağabey hemşehrim ve değerli büyüğümdür. “Seni seviyoruz, savunan adam” yazısıyla gönüllerde yer edinmişti. Erdoğan hakkında söyledikleri, yenilir yutulur şeyler değil.  Ahmet ağabeyin, yaslandığı yere göre konumlanma gibi bir huyu var.” düşüncesini dile getirdi.

Şanlıdağ şu ifadeleri kullandı: 

“Gülen grubunun gazetesinde yazarken de bu tutumunu sürdürdü. Karar’da yazdığı yazılarda da işin dozunu iyice kaçırmaya başladı.  Reise “totaliter” diyecek kadar cüret gösteren Taşgetiren ağabey, acaba Davutoğlu’nun destek verdiği CHP ve şürekasına karşı tek kelime edebiliyor mu?  Kendisi açıkça belirtmese de, Karar Gazetesi’nin ve Davutoğlu’nun desteklediği yapıyı onayladığı aşikâr. Ak Parti ve Erdoğan’ı, belden aşağı vurmamak kaydıyla ben de eleştiriyorum. Ak Parti’nin yaptığı yanlışları, yol kazalarını, hayat pahalılığını ve hatalı işleri sineye çekecek değiliz. Yine AK Parti’nin kalkınma ve Türkiye’yi şaha kaldırma projesini değil ama adalet konusundaki gecikmeleri de eleştirebiliriz. Taşgetiren’in de bu eleştirileri yapma hakkı vardır.  Lakin AK Parti’yi eleştirirken öteki tarafın yüzlerce olumsuz yanını görmezden gelerek perdelemek, hakkaniyet ilkesine uygun mudur?”

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir