Türkiye Futbol Federasyonu ve Süper Lig kulüplerinden 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajları

TFF’den yapılan paylaşımda, “Milli egemenliğimizin sembolü, kurtuluş mücadelemiz ile demokrasi tarihimizin en önemli kurumu olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. Yılı ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın gururu ve mutluluğunu yaşıyoruz. Cumhuriyetimizin ve demokrasimizin beşiği olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23 Nisan 1920 günü açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş, bu önemli gün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından bu meşaleyi sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir. Ulu Önder “Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.” sözleriyle geleceğin teminatı olan çocuklara inancını ve güvenini göstermiştir. Bu vesileyle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, vatanları için canlarını feda eden Aziz Şehitlerimizi, Kurtuluş Savaşımızın tüm kahramanları ile Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçenleri şükran ve saygıyla anarken; aydınlık Türkiye’nin olduğu gibi futbolumuzun da geleceği olan değerli çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlarız” denildi.

Beşiktaş’ın paylaşımında şu ifadeler yer aldı: “Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılışı ile birlikte dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun.”

Fenerbahçe’nin açıklamasında ise, “Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun!” denildi.

Galatasaray’ın paylaşımında, “Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağanı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Çocuklarımız, bağımsızlığımızın yarınlardaki koruyucuları olduklarını bilerek bu bayramı sevinçle yaşasınlar, Atalarına layık nesiller olma sorumluluklarını hiç unutmasınlar” ifadeleri kullanıldı.

Trabzonspor’un paylaşımında, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” denildi.

Konyaspor’un paylaşımında şu ifadeler yer aldı: “Meclisimizin kuruluşunun ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun.”

Sivasspor’dan yapılan paylaşımda, “Bu güzel ülkeyi, yarınlarımız olan siz çocuklara emanet edeceğiz. Geleceğin Türkiye’sini ve Demir Grup Sivasspor’unu emanet edeceğimiz çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz” ifadeleri yer aldı.

Antalyaspor’un paylaşımında, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 103. yılı ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün, geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımıza armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm ulusumuza kutlu olsun!” ifadeleri kullanıldı.

İstanbulspor’dan yapılan paylaşımda, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun!” denildi.

Göztepe’nin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı mesajında, “Bugün 23 Nisan 2023 Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 103. Yılı! Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun” denildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir