Trabzonsporlu Yusuf Yazıcı’nın yeni takımı belli oluyor

Trabzonspor’daki ilk dönemi ile dikkat çeken ama daha sonra geldiği ikinci döneminde istediğini alamayan Yusuf Yazıcı, sezon sonunda Lille’e dönecek ama orada da kalıcı olamayacak.

Akşam’ın haberine göre, oyuncu, Fransız ekibinde sözleşmesinin son senesine girerken, Lille de zararını azaltmak istiyor. Zamanında 18.5 milyon euroya Yusuf’u alan Lille, oyuncuyu makul miktarlara yazın elden çıkarmayı düşünüyor ve en güçlü aday da Rus ekibi CSKA Moskova.

2021-2022 sezonunun ara transfer döneminde CSKA Moskova’da kiralık olarak forma giyen Yusuf, ligde 10 maça çıkmış ve 8 gol atmıştı! Bu performanstan çok etkilenen CSKA, oyuncuyu kalıcı olarak transfer etmek amacı ile satın alma opsiyonunu kullanmayı düşünmüş, lâkin Lille ile bonservis konusunda anlaşamamıştı.

RUSYA İHTİMALİ ARTTI

Milli oyuncu Fransız ekibinde sözleşmesinin son yılına gireceği için CSKA Moskova’nın eli artık daha güçlü ve transferi uygun bir mali zeminde bitirebilir. Ruslar, sezon sonunda hem oyuncunun menajeri Adem Cebeci hem de Lille Kulübü ile masaya oturacak ve sıkı bir pazarlık süreci başlatacak.

6 ay oynadığı CSKA Moskova’da büyük izler bırakan Yusuf Yazıcı, Rusya’da oynamaya sıcak bakıyor. Hücum oyuncusu, ayrıca burada kendini tekrar bulacağını da düşünüyor. İki taraf için de makul görünen bu transferin, sezon sonunda netleşmesi bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir