Maxim Vengerov’dan İstanbul’da dayanışma konseri

19 Nisan’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cemal Reşit Rey (CRR) Konser Salonunda konser verecek Vengerovun yer alacağı Dayanışma başlıklı konser saat 21.00de başlayacak. Maxim Vengerov aynı zamanda UNİCEF Barış Elçisi olarak da çalışmalar yürütüyor.

DEPREMZEDE GENÇLERİN SANAT EĞİTİMİ İÇİN BAĞIŞLANACAK

Türkiye’yi ulusal ve uluslararası sahnede temsil eden sanatçılar, kemancı Özcan Ulucan ve piyanist Birsen Ulucan kardeşlerin ricası üzerine Rus keman virtüözü ve orkestra şefi Maxim Vengerov, gönüllü olarak konser vermek üzere Türkiye’ye geliyor.

Vengerov, Ulucan Kardeşler ve Norveçli başarılı çellist Sandra Lied Haganın solist olarak yer alacakları konser, 19 Nisan akşamı CRR Konser Salonunda gerçekleşecek.

Dayanışma başlığıyla gerçekleşecek konser saat 21.00’de başlayacak. Konserde sanatçılara, Murat Cem Orhan yönetimindeki CRR Senfoni Orkestrası eşlik edecek.

Konserin sanatçı gelirleri Türk Eğitim Vakfı bünyesinde Birsen- Özcan Ulucan Sanat Fonu adı altında depremzede gençlerin sanat eğitimi için kullanılacak.

Konserde, J. Brahms İkili Konçerto, L. Van Beethoven Üçlü Konçerto ve P.I. Tchaikovsky Romeo & Juliet Fantazi Uvertür icra edilecek. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir